Çərşənbə, 18 Fevral, 2026
“1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü”nə həsr olunmuş sərgi
• Dərc edildi: 31 May, 2018 - 15:39
2018-ci il iyun ayının 2-də “Xətai Sənət Mərkəzi”ndə Qara Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbinin şagirdlərinin “1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü”nə həsr olunmuş sərgisinin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulmuşdur. Sözügedən tədbirdə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin nümayəndələrinin, Q. Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbinin müdriyyətinin, incəsənət xadimlərinin və rəssamların, həmçinin kütləvi informasiya vasitələrinin mənsublar�
�nın iştirakı nəzərdə tutulmuşdur. Sərginin açılışı Q. Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbinin direktoru Əziz Qarayusiflinin açılış nitqindən sonra baş tutacaqdır. Sərgidə 30-a yaxın şagirdin 80-dən çox rəsm əsərlərinin nümayişi nəzərdə tutulmuşdur. Onlardan əlavə, məktəbin tar, həmçinin nağara ifaçılarının musiqi nömrələri və çıxışları baş tutacaq. Sərginin sonunda tədbir iştirakçılarının diplom və hədiyyələrlə təltif edilməsi həyata keçiriləcək.