“START” layihəsi çərçivəsində gənc və həvəskar rəssamların sərgisi
• Dərc edildi: 27 Avqust, 2018 - 10:13
Hamı sərgidə iştirak etməyə dəvətlidir. Mövzu sərbəstdir. Əsərin minimal ölcü 50x70 olmalıdır. İştirak üçün əsərlərinizin fotosunu (kiçik ölçüdə), ölcüsünü, rəssamın adını və əlagə nömrəsini qeyd edərək 31 avqust 2018-ci il tarixinədək göstərilən ünvana göndərməyinizi xahiş edirik: [email protected] Arts Council Azerbaijan “START” layihəsi çərçivəsində gənc və həvəskar rəssamların inkişafı üçün Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında "İçərişəhər" Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi, Azərbaycan Mədəniyyət Nazirliyi, Aərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Gənclər Şəbək
əsnin təşkilatçılığı ilə sərgi təşkil edir. “Start” layihənin məqsədi incəsənətin təbliğində gənclərin rolunu artırmaq, onların bu işin təbliğatçısı qismində çıxış etmələrinə dəstək olmaqdır. Sərgidə müxtəlif mövzuda işlənən sənət əsərləri sərgilənəcək. “Arts Council Azerbaijan” qeyri-hökumət təşkilatının bu sərgini təşkil etməkdə əsas məqsədi gənc nəslin incəsənətə olan marağını daha da artırmaq, Azərbaycan rəssamlarını tanıyıb və tanıtdırmaqdır. İnformasiya dəstəyi – Trend.az, Day.az, Milli.az, Yanicaq.az, Art, Azetac, Frame.az Şərab dəstəyi Hillside brendi Giriş pulsuzdur